2008: Abisko – Nikkaluokta

Kulud kahele, kodust võetud toidukraami välja arvatud:

[table “40” not found /]

Varustus. Ühe matkalise isiklik kola, mainimist leidnud grupi-kraam oli jaotatud 2 koti vahel. Ilmselt ei ole tegu lõpliku variandiga ega kodus kotist välja võetuga. Puuduajtest hakkavad esimesena silma näiteks gps-logger ja kompass. Lisaks ei ole siin toodud juurde soetatud kraami ega toitu.

[table “41” not found /]
  • Qstarzi GPS-logeri aku tõsti pidaski vastu reklaamitud 32 tundi, või vähemalt sellele väga lähedase aja.
  • Blow Lite telk kipub kahele + telgis hoitavale ikkagi kitsaks jääma, olemist saab lahedamaks, kui eri suundades pikutada.
  • Käimiskepid. Ei olnud kaasas, kohapeal hakkas niivõrd kripeldama, et 1 paar sai ikkagi soetatud ning olid igati abiks. Nii lihtsalt tasakaalu poolest –  rada on lõiguti üsna kivine ning – kui ka põlvede säästmiseks, eriti lasukmistel. Edaspidi ei ole söendanud ilma minna.
  • Sääski on ja midagi nende tõrjeks võiks ka olla. Kohalik loodustoode on tõrva baasil ja originaalse nimega Nordic Summer, ei kesta küll kaua, aga aroomi poolest on huvitav kogemust. Sarnase tarbimiseelistusega matkalisi haistab juba meetreid ette 🙂
  • Päike ja tuul. Huulepalsam, päikesekaitse, niisutav kreem, kui mõnel päeval vähegi kuivem ilm, siis ilma ei saa. Dermatone päikese+tuulekaitse on sümpaatseks saanud (pisike sinine toos),

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga